Lähde mukaan Demarinuorten liittokokoukseen!

Demarinuoret kokoontuvat Turkuun päättämään niin Demarinuorten poliittisista linjoista kuin henkilövalinnoistakin. Tule mukaan tekemään tulevaisuuden politiikkaa, luomaan edistyksellistä sosialidemokratiaa ja ottamaan ilo irti mahtavasta seurasta. Liittokokous tarjoaa esimerkiksi uusia ystäviä, uutta tietoa politiikan saralta, mahdollisuuden treenata puhe- ja esiintymistaitoja sekä mainion paikan verkostoitua. 

Kiinnostuitko? Jokainen demarinuori on tervetullut ja osallistua voi, vaikka liittokokous olisi ensimmäinen tapahtumasi järjestössämme. Aikaisempi kokemus Demarinuorten toiminnasta ei ole välttämätöntä, vaan tämä on loistava tilaisuus tutustua toimintaan ja ihmisiin. Demarinuorten liittokokous on perinteisesti ollut Suomen suurin poliittisten nuorisojärjestöjen tapahtuma. Tätä ei siis kannata jättää väliin!

Virallisen liittokokouskutsun löydät täältä. 

Ilmoittautuminen liittariin tapahtuu piirijärjestösi kautta. Jos et ole varma, mihin piiriin kuulut, ota rohkeasti yhteyttä järjestösuunnittelijaamme Venlaan (040 763 9032, venla.kinnunen@demarinuoret.fi). Päivitämme piirijärjestöjen ilmoittautumisohjeita tähän sitä mukaa kun ne varmistuvat. 

Piirien ilmoittautumislinkit ja kontaktihenkilöt:

Uusimaa:
Ilmoittautumislinkki (ILMOITTAUTUMINEN SULKEUTUU 16.5. KELLO 23.59)
Järjestösihteeri, Mirva Wiik, 040 5131 889, mirva.wiik@demarinuoret.fi
Puheenjohtaja, Pinja Perholehto, 0400 596 521, pinja.perholehto@outlook.com

Helsinki:
Ilmoittautumislinkki (ILMOITTAUTUMINEN SULKEUTUU 16.5. KELLO 23.59)
Järjestösihteeri, Hanna-Maria Häkkilä, 050 347 1593, hanna-maria.hakkila@demarinuoret.fi

Lounais-Suomi:
Ilmoittautumislinkki (ILMOITTAUTUMINEN SULKEUTUU 16.5. KELLO 23.59)
Järjestösihteeri, Kati Saarinen, 040 555 9394, kati.saarinen@demarinuoret.fi

Savo-Karjala:
Ilmoittautumislinkki (ILMOITTAUTUMINEN PÄÄTTYNYT) 
Järjestösihteeri, Noora Kettunen, 040 4846 774, noora.kettunen@demarinuoret.fi

Länsi-Suomi:
Ilmoittautumislinkki (ILMOITTAUTUMINEN PÄÄTTYNYT)
Puheenjohtaja, Jonne Nurmi, 040 742 9066, jonne.nurmi@gmail.com
Järjestösihteeri, Sofia Julin, sofia.julin@demarinuoret.fi

Kaakkois-Suomi:
Ilmoittautumislinkki (ILMOITTAUTUMINEN PÄÄTTYNYT)
Järjestösihteeri, Iloni Pilli, 044 0570 558, ilona.pilli@demarinuoret.fi
Puheenjohtaja, Emma Luukko, emmaluukko@outlook.com

Pohjois-Suomi:
Ilmoittautumislinkki (ILMOITTAUTUMINEN PÄÄTTYNYT)
Järjestösihteeri, Kauko Keskisärkkä, 040 484 6773, kauko.keskisarkka@demarinuoret.fi

FSUD: Ordförande, Rebecca Åkers, 0453309746, erica.rebecca.akers@gmail.com

———

Valtakunnalliset jäsenjärjestöt:

Metallin Demarinuoret, KOHMELO: Mikael Kölhi, mikael.kolhi@gmail.com

JHL:n nuoret demarit, JUDE: Susanna Haapalainen,050 318 3599, susanna.haapalainen@jhl.fi

Toverit Palvelujen puolesta, TOPAKKA: Eveliina Reponen, +358 43 826 7960, eveliina.reponen@pam.fi